stolarz rzeszowRzeszów jest stolicą województwa podkarpackiego. Jego powierzchnia wynosi 126,57 km2. Liczba mieszkańców w 2018 roku według danych GUS wynosiła 191 564 osób. W związku z tym, że w 2019 roku nastąpiła zmiana granic administracyjnych, liczba mieszkańców wzrosła. Według danych z maja 2019 roku liczba mieszkańców to 194 298.


Rzeszów podzielony jest na następujące osiedla: Śródmieście, Pułaskiego, Generała Roweckiego "Grota", Piastów, Dąbrowskiego, Staroniwa, Kmity, Generała Władysława Andersa, Staromieście, 1000-lecia, Pobitno, Mieszka I, Nowe Miasto, Wilkowyja, Słocina, Zalesie, Przybyszówka, Baranówka, Króla Stanisława Augusta, Paderewskiego, Drabinianka, Krakowska Południe, Kotuli, Załęże, Zwięczyca, Biała, Miłocin, Budziwój, Bzianka, Matysówka oraz Miłocin - Św. Huberta.
W powiecie rzeszowskim, około 26% obszaru stanowią użytki leśne. Zlokalizowane są przede wszystkim w okolicy Sokołowa Małopolskiego i Głogowa Małopolskiego.
W mieście znajduje się kilka obiektów, które warto zobaczyć. Obowiązkowym punktem wycieczki jest rzeszowski rynek. Na nim znajduje się Ratusz oraz Podziemna Trasa Turystyczna, uznawana za jedną z największych atrakcji Rzeszowa. Następnie warto przejść się aleją Lubomirskich, która łączy się z aleją Pod Kasztanami. Mimo, że obecnie odmiany tych drzew jest tam niewiele, uliczka ta jest bardzo urokliwa dzięki innym rodzajom m.in.: lipy oraz klonu. W ich pobliżu znajduje się fontanna multimedialna.
Na terenie Rzeszowa zlokalizowany jest Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny oraz funkcjonuje Specjalna Strefa Ekonomiczna.
Na terenie stolicy województwa podkarpackiego znajduje się objęty obszarem chronionym “Natura 2000” zbiornik rzeszowski, którego powierzchnia zajmuje około 65 ha. Jego teren charakteryzuje się bogatą fauną i florą. Występują m.in.: skrzyp bagienny, kosaciec żółty, szczaw lancetowaty. W niektórych miejscach na brzegach zbiornika znajdują się następujące rodzaje drzew: wierzby, jesiony, topole i olchy W wodzie żyje m.in. 28 gatunków ryb. Propozycją na dłuższy spacer jest Ścieżka Przyrodnicza im. Władysława Szafera. Punkt początkowy zlokalizowany jest w okolicy Starego Cmentarza przy ul. Targowej. Przemierzając tę trasę możemy spotkać różne gatunki zwierząt np. zające szaraki, łasice, jaszczurka zwinka, a także zobaczyć różne odmiany drzew i krzewów. Wśród nich: dąb szypułkowy, wierzby, graby oraz dereń i bluszcz.


Pamiętaj, że nasza firma oferuje w Rzeszowie i okolicznych miejscowościach m.in. układanie różnego rodzaju podłóg drewnianych, renowację zniszczonych podłóg, własny wyrób i montaż drewnianych schodów, montaż tarasów, a także inne usługi stolarskie. Jeśli chcesz również wykonać industrialne stoliki to dobrze trafiłeś! Zapraszamy do kontaktu.